Aktualności

18
06
2019

Zakończenie procesu likwidacji

Informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2019 Rada Fundacji podjęła decyzję o zakończeniu procesu likwidacji a z dniem 18 czerwca 2019 Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej została wykreślona z Krajowego Rejestru Sądowego.

 

 

 

14
08
2018

Likwidacja Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej

Podaje się do publicznej wiadomości, że na podstawie uchwały Rady Fundacji, KRS 0000221348, z dnia 26 czerwca 2018 roku w sprawie likwidacji Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej wszczęta została likwidacja Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej z siedzibą we Wrocławiu.

14
08
2018

Zakończenie programu karnetów sportowych

W związku z decyzją o likwidacji Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej z przykrością zawiadamiamy, że z końcem września kończymy obsługę karnetów sportowych OK system i Benefit.
   

28
05
2018

Prawie 18 000 zł dzięki listom ręcznie pisanym przez studentów Politechniki Wrocławskiej

Zdolność okazania dobrego serca i bezinteresownej pomocy wydaje się tak rzadkim zjawiskiem w dzisiejszych czasach. Jednak dzięki takim akcjom jak „Nocne Listowanie” człowieka przepełnia radość i zdumienie jak wiele dobrych ludzi jest chętnych do wspólnego działania dla innych.

Wyniki akcji Nocne Listowanie przerosły oczekiwania organizatorów. Odwiedziło nas ponad 150 osób, napisaliśmy ponad 550 listów, które zaskutkowały darowiznami na kwotę 17 885,00 zł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom, od małych, którzy wpłacili na akcję 10 zł, do dużych, którzy wpłacili kilka tysięcy.

Zebrane środki zostały przeznaczone na Fundusz stypendialny Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej dla studentów z niepełnosprawnością. W 2018 roku przyznaliśmy 109 stypendiów na łączną kwotę 132 000 zł. Pozostałe środku pochodzą od uczestników Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej oraz firm, które od lat wspierają naszych niepełnosprawnych studentów.

 

24
05
2018

Zbiórka dla Julity od społeczności Politechniki Wrocławskiej

W najbliższą sobotę 26 maja podczas Odra River Cup – międzynarodowych regat ósemek wioślarskich połączonych z piknikiem rodzinnym organizujemy zbiórkę dla Julity Dec. Julita do niedawna była zdrową i aktywną młodą dziewczyną, która realizowała swoje pasje, studiowała na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Budownictwa. Miała wielu przyjaciół i obiecujące plany na przyszłość.  

Niestety po zatorze płuc i niedotlenieniu mózgu jej życie się drastycznie zmieniło. Julita jeździ na wózku, traci wzrok i cały czas się rehabilituje. Jest coraz lepiej, widać postęp w ćwiczeniach które wykonuje i powoli zaczyna chodzić, niestety potrzebne są pieniądze na terapie komórkami macierzystymi dzięki której Julita powinna odzyskać wzrok. Jednym z marzeń Julity jest powrót na uczelnię i dokończenie studiów.

Nasi wolontariusze będą kwestować między 13 a 20 na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej

W zbiórkę zaangażowali się studenci Wydziału Budownictwa i członkowie NZS PWr.
Numer zbiórki publicznej: 2018/2407/OR
Julitę można też wesprzeć w portalu SiePomaga.pl

21
05
2018

Potrzebna pomoc w organizacji zbiórka dla Julity Dec - studentki Budownictwa PWr

Julita do niedawna była zdrową i aktywną młodą dziewczyną, która realizowała swoje pasje, studiowała na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Budownictwa. Miała wielu przyjaciół i obiecujące plany na przyszłość.  

Niestety po zatorze płuc i niedotlenieniu mózgu jej życie się drastycznie zmieniło. Julita jeździ na wózku, traci wzrok i cały czas się rehabilituje. Jest coraz lepiej, widać postęp w ćwiczeniach które wykonuje i powoli zaczyna chodzić, niestety potrzebne są pieniądze na terapie komórkami macierzystymi dzięki której Julita powinna odzyskać wzrok.

09
05
2018

Wrocławscy Studenci zbierają na protezę nogi dla Ewy Harapin

Wspieramy Wrocławską Inicjatywę Samorządów Studenckich, która podjeła się organziacji zbiórki dla studentki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Ewa w wieku 12 lat zachorowała na nowotwór kości, w wyniku czego amputowano jej nogę. Sama działa jako wolontariuszka pomagając dzieciom w zdobyciu pieniędzy na leczenie.

Wolontariusze będą zbierać pieniądze w trakcie Qlturaliów, Koncertu Fortepianowego oraz koncertu zespołu Americana już 11 maja w Politechnice Wrocławskej oraz do końca miesiąca na innych studenckich wydarzeniach.

Numer zbiórki publicznej: 2018/2026/OR

 

04
05
2018

Kreuj przyszłość! Konkurs 3Mind z firmą 3M.

Kreuj z nami przyszłość ! Weź udział w konkursie 3M

Konkurs 3mind powstał z myślą o studentach, którzy działają nad innowacyjnymi i kształtującymi przyszłość projektami.
Chciałbyś zdobyć 10 tysięcy złotych na rozwój projektu Koła Naukowego, w którym działasz? Weź udział w Konkursie i zmieniaj świat!

Szczegóły na stronie: www.konkurs3mind.frpwr.org


20
02
2018

Nocne Listowanie vol. 2 - każdy może napisać list!

Już 21 marca w Strefie Kultury Studenckiej odbędzie się Nocne Listowanie - projekt kulturalno-społeczny, polegający na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego niepełnosprawnych studentów, które zostaną następnie wysłane do polskich przedsiębiorstw.

31
07
2017

Pierwsze Nocne Listowanie wsparło studentów z niepełnosprawnościami

5100 zł – tyle zebraliśmy dzięki pierwszej edycji akcji Nocne Listowanie na Politechnice Wrocławskiej. Choć wydarzenie odbyło się w kwietniu to do końca lipca spływały środki od darczyńców na potrzeby studentów z niepełnosprawnościami.

01
06
2017

Wycieczka do Lwowa 29.06-06.07.2017

Zapraszamy pracowników, emerytów i studentów Politechniki Wrocławskiej na wycieczkę do LWOWA w terminie 29.06-06.07.2017

30
05
2017

The PAC World Conference 2017 are looking for students to volunteer

The PAC World Conference 2017 is coming up soon! Attending the conference will give you an opportunity to learn and discuss a wide range of topics related to the Smart Grid and the impact of IEC 61850, protection, automation and control, and many others. We are looking for students to volunteer to help us with the conference.

25
05
2017

Nowe osoby w Radzie Fundacji Rozwoju PWr

Jest nam niezmiernie miło poinofrmować, że dwóch Prorektorów Politechniki Wrocławskiej kadencji 2016-2020 zostało wybranych przez Senat Uczelni do Rady naszej Fundacji:

prof. dr hab. inż. Jerzy Jasieńko - Prorektor PWr ds. Organizacji i Rozwoju
prof. dr hab. inż. Andrzej Trochimczuk - Prorektor PWr ds. Badań Naukowych i Umiędzynarodowienia

18
05
2017

Rozwój Politechniki Wrocławskiej 2016/2017

Zapraszamy do zapozanania się z raportem z badań Rozwój Politechniki Wrocławskiej 2016/2017 przeprowadzonym na zlecenie naszej fundacji przez mgr Joannę Tomaszewską - doktorantkę Uniwersystetu Wrocławskieg.

 

Z raportu można się dowiedzieć m.in czym jest rozwój dla społeczności Politechniki Wrocławskiej oraz jakie działania społeczne są najważniejsze  dla naszej społeczności. 

08
05
2017

Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Wrocławskiej - ankieta dla seniorów

Fundacja Rozwoju PWr pracuje nad koncepcją powstania Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Wrocławskiej. Aby możliwe najlepiej spełnić oczekiwania seniorów w tym zakresie przygotowaliśmy ankietę, która pomoże nam w opracowaniu koncepcji.

ANKIETA

Ankieta adresowana jest do osób, które już są seniorami, albo w niedalekiej przyszłości planują zakończenie pracy zawodowej i będą poszukiwać nowych wyzwań i ciekawych form spędzania wolnego czasu.
Będziemy ogromnie wdzięczni za poświęcony nam czas i wypełnienie ankiety.

18
04
2017

Mój drogi 20-letni...

"Mój drogi 20-letni" to kampania skierowana do studentów, młodych ludzi, którzy są jeszcze przed ważnymi życiowymi wyborami takimi jak studia, praca zawodowa, założenie rodziny.

Zastanawiają się obecnie czy warto angażować się społecznie oraz o co chodzi w miłości. Filmiki przygotowane przez Fundację Rozwoju PWr wspólnie z TV STYK może nie są odpowiedzią na wszystkie ważne życiowo pytania, ale z pewnością wypowiedzi seniorów są wskazówką dla młodych osób, na co zwrócić uwagę.

06
03
2017

Darmowe szkolenie dla studentów PWr

Politechnika Wrocławska wraz z Fundacją Rozwoju PWr zaprasza na szkolenie: Pozyskiwanie środków spoza uczelni na działalność Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. 

Studenci Politechniki Wrocławskiej zaangażowani w działalność kół naukowych, organizacji studenckich i organizacji pozarządowych mogą aplikować o darmowy udział w szkoleniu w jednej z dwóch grup.

 
 

Pomoc dla Lwowiaków do 10.04.17

Fundacja zaangażowała się w zbiórkę darów dla potrzebujących Polaków we Lwowie.
Jeżeli mają Państwo możliwość, prosimy o przekazywanie artykułów medycznych oraz środków codziennego użytku, które zostaną przekazane Hospicjum dla dzieci z polskich rodzin, Domu Miłosierdzia pod Lwowem oraz świetlic przy parafiach lwowskich.

06
03
2017

Nocne Listowanie - każdy może napisać list!

Już 6 kwietnia w Strefie Kultury Studenckiej odbędzie się Nocne Listowanie - projekt kulturalno-społeczny, polegający na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego niepełnosprawnych studentów, które zostaną następnie wysłane do polskich przedsiębiorstw.

Wydarzenie na Facebooku

Formularz zapisowy

01
03
2017

Zapraszamy do naszego biuletynu

Nasza organizcja podejmuje nowe działania i jednocześnie pojawiają się nowe sposoby komunikowania o nich. Od niedawna mamy profil na Facebooku a teraz zapraszamy osoby zainteresowane nasza działanością do zapisania się do biuletynu. Biuletyn Fundacji Rozwoju PWr będze informował o najciekawszych wydzarzeniach dla osób związanych z Politechniką Wrocławską oraz o działaniach naszej organziacji.
 
Nie palnujemy reguralnej wysyłki ani nie chcemy zasypwyc skrzynek wiadomościami - będziemy pisać tylko o ciekawych sprawach. 
 
 
31
01
2017

1% dla Politechniki Wrocławskiej

Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej zachęca do przekazania 1% Państwa podatku dla Naszej Uczelni!

Zebrane środki przeznaczymy w całości na wsparcie projektów na rzecz społeczności Politechniki Wrocławskiej. M.in.:

  • fundusz stypendialny dla studentów z niepełnosprawnością,
  • poprawa zaplecza dydaktycznego,
  • rozwój młodych naukowców,
  • wsparcie projektów studenckich i doktoranckich.

Wysatrczy tylko w deklaracji podatkowej wpisać KRS: 0000221348

 

Dodatkowo Fundacja udostępnia darmowy program do wypełniania deklaracji podatkowych za rok 2016 [link].

13
01
2017

Podziękowanie od Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Fundacja otrzymała podziękowania za współpracę przy organizacji XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki. Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać przy takich inicjatywach i jeszcze raz gratulujemy laureatom konkursów oraz Polskiemu Towarzystwu Informatycznego – oddział wrocławski – za wieloletnią inicjatywę ogłaszania takiego właśnie konkursu.

02
01
2017

Wywiad z prezesem fundacji

Zapraszamy do lektury rozmowy Lucyny Róg z Kamilem Nawiskim zaraz po objęciu funkcji prezesa naszej organizajci. 

18
12
2016

Wesołych Świąt

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz na Nowy Rok życzy zespół Fundacji wszystkim naszym darczyńcom, beneficjentom oraz osobom, które nawiązały z nami współpracę.

 

 

 

05
12
2016

Wsparcie dla Domu Miłosierdzia we Lwowie

Fundacja Rozwoju PWr przyłącza się do zbiórki artykułów medycznych dla Domu Miłosierdzia św. Zygmunta Gorazdowskiego we Lwowie, która organizuje Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. Św. Jadwigi

28
11
2016

Fundacja członkiem Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

W dniu 25 listopada 2016 nasza fundacja została członkiem Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Podstawowym zadaniem Federacji jest budowanie płaszczyzny współpracy, wymiana informacji i doświadczeń oraz inicjowanie wspólnych działań. Federacja pełni rolę rzecznika interesów organizacji członkowskich, podejmując działania tam, gdzie pojedyncze organizacje są za słabe, gdzie potrzeba silnego głosu wyrażenia wspólnego stanowiska.

25
11
2016

Patronat Fundacji: JellyPizzaHack

#uMnieDziała - To nie tylko zdanie, które słyszała prawdopodobnie większość programistów z ust „kolegów po fachu”, ale także jedno z haseł przewodnich JellyPizzaHack – imprezy organizowanej przez Koło Naukowe Systemów Informatycznych i Sieci Komputerowych z Wydziału Elektroniki. Jak nietrudno się domyślić, wydarzenie to jest powiązane z programowaniem – konkretniej z dwudziestoma czterema godzinami programowania od 16. do 17. grudnia w Strefie Kultury Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej. 

20
11
2016

Zmarła Anna Rumijowska

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ani Rumijowskiej, doktorantki z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, której jako fundacja staraliśmy się pomóc w zgromadzeniu środków potrzebnych na leczenie.
W ostatnich dniach poprosiliśmy Państwa o wpłaty, które chcieliśmy przekazać na eksperymentalne leczenie Ani. Niestety nie zdążyliśmy. Ania odeszła w piątek wieczorem. 
W imieniu jej rodziny i naszym własnym serdecznie dziękujemy za wszystkie przelewy. 

18
11
2016

Spotkanie stypendystek z darczyńcami - państwem Leszczyńskimi.

Korzystając z wizyty Państwa prof. Danuty i Jerzego Leszczyńskich we Wrocławiu Fundacja zorganizowała spotkanie fundatorów stypendium własnego imienia wraz ze stypendystkami, które otrzymały to wyróżnienie: Iloną Góral i Angeliką Piotrowiak. Państwo Leszczyńscy są absolwentami wydziału chemicznego naszej uczelni i od blisko 30 lat pracują na uczelniach amerykańskich, m.in. University of Florida, Jackson State University czy Lawrence Livermoore National Laboratory. W 2014 roku podjeli decyzję o ustanowieniu stypendium w wysokości tysiąca dolarów dla najlepszej studentki wydziału chemicznego. Studentka jest wybierana przez kapitułę zgodnie z regulaminem stypendium.

 

02
11
2016

Podziękowanie od Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Św. Jadwigi

Miło nam poinformować, że prezes Fundacji Rozwoju PWr otrzymał podziękowanie od Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. Św. Jadwigi. Nasza organizacja w październiku przyjęła na staż praktykantkę z Lwowa, która pomagając w działaniach fundacji, poznawała sposoby działania organizacji pozarządowych w naszym kraju.

31
10
2016

ProJuvenes dla nominacji z PWr

Samodzielna Sekcja ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością została nominowana w kategorii Studia Bez Barier do prestiżowej nagrody ProJuvenes przyznawanej przez Parlament Studentów RP. Jest to jednostka naszej Uczuleni powołana w 2013 roku i wychodząca naprzeciw osobom z niepełnosprawnością, które podejmują się studiowania i pracowania na Politechnice. 

Studia bez barier: Samodzielna Sekcja ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Politechniki Wrocławskiej
http://polls.mobi/HdrCQ

24
10
2016

Honorowy przewodniczący Rady Fundacji

18 października 2016 r. rada Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej spotkała się po raz pierwszy po wyborach nowych władz uczelni. Miło nam poinformować, że prof. Tadeusz Więckowski został wybrany na honorowego przewodniczącego Rady Fundacji i zgodził się pełnić tę funkcję

17
10
2016

NZS PWr sprząta groby profesorów Uczelni

kcja sprzątania grobów zmarłych profesorów ma na celu honorowanie pamięci zasłużonych osobistości Politechniki Wrocławskiej, które już odeszły. Sprzątanie będzie miało miejsce na cmentarzach Osobowice i Grabiszyn. Zbiórka osób, które chcą pomóc w sprzatnaiu odbędzie się w niedzielę 23.10.2016 o godzinie 13:30 w Biurze NZS (akademik T-3).

12
08
2016

ZAPROSZENIE NA OBÓZ STUDENTÓW PWR

Samorząd Studencki i Fundacja Manus zapraszają kadrę naukową oraz pracowników uczelni do ośrodka "Trzy Jeziora", w którym odbędzie się letni obóz studentów. Obóz organizowany jest w dniach 3-8 września.

15
06
2016

Zmiana w zarządzie Fundacji

Nowym prezesem Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej został mgr inż. Kamil Nawirski. Taką decyzję podjęła we wtorek, 14 czerwca 2016 r. Rada Fundacji.

 

Jednocześnie Rada Fundacji przyjęła uchwałę oceniającą ustępującego prezesa inż. Kazimierza Pabisiaka.02
06
2016

KSIĄŻKA JAK LEK – zbiórka książek dla szpitali

Zapraszamy do udziału w projekcie "KSIĄŻKA JAK LEK – SIŁA LITERATURY" obejmującego społeczną akcję zbierania książek dla pacjentów wrocławskich szpitali poprzez stworzenie w nich biblioteczek.

 

Społeczność Politechniki Wrocławskiej oraz mieszkańców okolic pl. Grunwaldzkiego zachęcamy do przyłączenia się do akcji poprzez przekazanie książek w siedzibie Fundacji Rowoju Politechniuiki Wrocławskiej.

 

01
06
2016

Pierwsze wyniki zbiórki dla Gosi

W maju Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej przeprowadziła zbiórkę publiczna na rzecz Małgorzaty Skalskiej. 
W trakcie Pikniku Rodzinnego i zawodów Odra River Cup, które odbyły się 28.05 wolontariusze w trakcie kwesty oraz licytacji zebrali kwotę ponad 5000 zł.

 

Wszystkim osobom, które wsparły akcję charytatywna na rzecz naszej koleżanki serdecznie dziękujemy.31
05
2016

Stypendia Fundacji Rozwoju PWr 2016 wręczone!

Jak co roku Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej wręczyła stypendia naukowe dla studentów z niepełnosprawnością. Za rok akademicki 2015/2016 wyróżniono 68 osoby, które pomimo problemów zdrowotnych osiągają dobre wyniki w nauce. Łączna pula przeznaczona na stypendia wyniosła ponad 120 000 zł

 

24
05
2016

Wycieczka do Lwowa 29.06-05.07.2016

Zapraszamy pracowników, emerytów i studentów Politechniki Wrocławskiej na wycieczkę do LWOWA 

w terminie 29.06-05.07.2016 r. Cena: 880,00 zł

11
05
2016

Akcja charytatywna na rzecz Małgorzaty Skalskiej

Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej organizuję zbiórkę publiczną (nr 2016/1704/OR) pod nazwą: "Akcja charytatywna na rzecz Małgorzaty Skalskiej" mającej na celu zebranie środków finansowych przeznaczonych na leczenie chorej na nowotwór studentki Politechniki Wrocławskiej - Małgosi Skalskiej.

01
03
2016

W zdrowym ciele zdrowy duch - oferta karnetów sportowych

Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej gorąco zachęca społeczność Uczelni do dbania zarówno o rozwój naukowy jaki i do uprawiana sportu.

Fundator Politechnika Wrocławska