Aktualno┼Ťci

Zakończenie procesu likwidacji

Informujemy, ┼╝e w dniu 10 kwietnia 2019 Rada Fundacji podj─Ö┼éa decyzj─Ö o zako┼äczeniu procesu likwidacji a z dniem 18 czerwca 2019 Fundacja Rozwoju Politechniki Wroc┼éawskiej zosta┼éa wykre┼Ťlona z Krajowego Rejestru S─ůdowego.

Likwidacja Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej

Podaje si─Ö do publicznej wiadomo┼Ťci, ┼╝e na podstawie uchwa┼éy Rady Fundacji, KRS 0000221348, z dnia 26 czerwca 2018 roku w sprawie likwidacji Fundacji Rozwoju Politechniki Wroc┼éawskiej wszcz─Öta zosta┼éa likwidacja Fundacji Rozwoju Politechniki Wroc┼éawskiej z siedzib─ů we Wroc┼éawiu.

Zakończenie programu karnetów sportowych

W zwi─ůzku z decyzj─ů o likwidacji Fundacji Rozwoju Politechniki Wroc┼éawskiej z przykro┼Ťci─ů zawiadamiamy, ┼╝e z ko┼äcem wrze┼Ťnia ko┼äczymy obs┼éug─Ö karnetów sportowych OK system i Benefit.

2018

Prawie 18 000 zł dzięki listom ręcznie pisanym przez studentów Politechniki Wrocławskiej

Zdolno┼Ť─ç okazania dobrego serca i bezinteresownej pomocy wydaje si─Ö tak rzadkim zjawiskiem w dzisiejszych czasach. Jednak dzi─Öki takim akcjom jak „Nocne Listowanie” cz┼éowieka przepe┼énia rado┼Ť─ç i zdumienie jak wiele dobrych ludzi jest ch─Ötnych do wspólnego dzia┼éania dla innych.

Wyniki akcji Nocne Listowanie przeros┼éy oczekiwania organizatorów. Odwiedzi┼éo nas ponad 150 osób, napisali┼Ťmy ponad 550 listów, które zaskutkowa┼éy darowiznami na kwot─Ö 17 885,00 z┼é.

Dzi─Ökujemy serdecznie wszystkim darczy┼äcom, od ma┼éych, którzy wp┼éacili na akcj─Ö 10 z┼é, do du┼╝ych, którzy wp┼éacili kilka tysi─Öcy.

Zebrane ┼Ťrodki zosta┼éy przeznaczone na Fundusz stypendialny Fundacji Rozwoju Politechniki Wroc┼éawskiej dla studentów z niepe┼énosprawno┼Ťci─ů. W 2018 roku przyznali┼Ťmy 109 stypendiów na ┼é─ůczn─ů kwot─Ö 132 000 z┼é. Pozosta┼ée ┼Ťrodku pochodz─ů od uczestników Balu Rektora Politechniki Wroc┼éawskiej oraz firm, które od lat wspieraj─ů naszych niepe┼énosprawnych studentów.

Zbi├│rka dla Julity od spo┼éeczno┼Ťci Politechniki Wroc┼éawskiej

W najbli┼╝sz─ů sobot─Ö 26 maja podczas Odra River Cup – mi─Ödzynarodowych regat ósemek wio┼Ťlarskich po┼é─ůczonych z piknikiem rodzinnym organizujemy zbiórk─Ö dla Julity Dec. Julita do niedawna by┼éa zdrow─ů i aktywn─ů m┼éod─ů dziewczyn─ů, która realizowa┼éa swoje pasje, studiowa┼éa na Politechnice Wroc┼éawskiej na Wydziale Budownictwa. Mia┼éa wielu przyjació┼é i obiecuj─ůce plany na przysz┼éo┼Ť─ç.

Niestety po zatorze p┼éuc i niedotlenieniu mózgu jej ┼╝ycie si─Ö drastycznie zmieni┼éo. Julita je┼║dzi na wózku, traci wzrok i ca┼éy czas si─Ö rehabilituje. Jest coraz lepiej, wida─ç post─Öp w ─çwiczeniach które wykonuje i powoli zaczyna chodzi─ç, niestety potrzebne s─ů pieni─ůdze na terapie komórkami macierzystymi dzi─Öki której Julita powinna odzyska─ç wzrok. Jednym z marze┼ä Julity jest powrót na uczelni─Ö i doko┼äczenie studiów.

Nasi wolontariusze b─Öd─ů kwestowa─ç mi─Ödzy 13 a 20 na Bulwarze Politechniki Wroc┼éawskiej

W zbiórk─Ö zaanga┼╝owali si─Ö studenci Wydzia┼éu Budownictwa i cz┼éonkowie NZS PWr.
Numer zbiórki publicznej: 2018/2407/OR
Julit─Ö mo┼╝na te┼╝ wesprze─ç w portalu SiePomaga.pl